Есть ответ 👍

Написати твір на одну з поданих тем: 1.образ рідної землі у" слові про похід ігорів"2.як "слово про похід ігорів" перегукується з нашим часом? 3.мої враження від "слова про похід ігорів"4.узагальнений образ природи" слова про похід ігорів"

124
427
Посмотреть ответы 2

Ответы на вопрос:


Дві вічні супутниці — слава і любов до батьківщини — подарували безсмер­тя багатьом князям: святославу, володимиру, ярославу… але, на жаль, шлях до слави щедро политий кров’ю людською. одну з таких кривавих історій розповів нам невідомий автор у «слові про похід ігорів».було це ще тоді, коли орач однією рукою тримав плуг, а другою меч, коли земля частіше поливалась слізьми, ніж дощами. бо не давали спокою руській землі половці. і вирішив ігор святославич зупинити поганців: загородили русичі поле щитами багряними, шукаючи собі честі, а князеві слави.разом з ігорем проти половців повели свої дружини ще п’ять князів. зустрілися війська половецькі і руські на ріці каялі. і була битва кривава: бились день та бились і другий, а на третій, в південну годину, похилились ігореві стяги! автор захоплюється мужністю і відвагою всеволода, ігоревого брата, який, не помічаючи ран, продовжував завдавати ворогам удар за ударом. незважа­ючи на очевидну перевагу

Воснову твору покладено реальні події, що відбувалися в 1654 році біля подільського містечка-фортеці буші, жителям якого необхідно було затримати просування на схід польської армії, щоб дати можливість війську хмельницького дочекатися підмоги. письменник подорожував поділлям і зупинявся в цьому містечку, бачив руїни фортеці. очевидно, історія оборони буші справила на нього надзвичайне враження, що стало причиною написання повісті. усі до єдиного захисники фортеці, захищаючись, готові загинути, але зберегти власну гідність. козаки знають, що їм не встояти проти цілого полчища поляків і татар, однак у них є мета — затримати якомога довше ворога, аби не дати йому просунутися далі, дочекатися прибуття основних сил війська богдана хмельницького. сильні й міцні духом запорожці твердо виріщують не здаватися, боротися до останньої краплини крові, щоб забрати із собою на той світ побільше ворогів, «продати себе щонайдорожче». автор майстерно зображує підготовку до оборони, настрій мужніх чоловіків, їхні веселі жарти, хоч і стоять вони на порозі іншого життя, відчувають близьке дихання смерті. кожний із них — це герой, справжня історична постать, не менш важлива у цій несправедливій братовбивчій війні, ніж особа самого богдана хмельницького. автор чудово розуміє сам і дає відчути це й читачу, що без таких хоробрих воїнів ніколи не було б переможних походів великих козацьких ватажків. тільки вміння пожертвувати власними інтересами, особистим життям, життям своїх рідних давало українцям у ті нелегкі часи шанс на відстоювання власної незалежності. безперечно, піти на вірну смерть — це.не таке просте рішення для молодих дівчат, орисі й катрі, які ще не бачили життя, не встигли насолодитися ним. тим трагічнішим і самовідданішим є їхній подвиг.

Популярно: Українська література