Есть ответ 👍

Образ морозенка за історичною піснею "ой морозе морозенку" !

188
417
Посмотреть ответы 2

Ответы на вопрос:


Образ морозенка став узагальненим образом захисника вітчизни. в одних варіантах пісень герой бореться з «ляхами-панами», в інших — з турками, татарами, з «турком-шведом» чи просто з ворогами. основною рисою морозенка була насамперед любов до батьківщини, готовність завжди виступити на її захист, виняткова мужність у боях з ворогом. пісня підкреслює красу і силу улюбленого героя, його хоробрість і молодецтво: ой з-за гори та з-за кручі буйне військо виступає, попереду морозенко сивим конем виграває. захищаючи рідні землі, морозенко хоробро б’ється із заклятими ворогами. під час бою повністю проявився блискучий талант молодого полководця: татари втратили втроє більше, ніж козаки. потрапивши в полон, морозенко мужньо переносить катування (з вирваним серцем герой споглядає україну із савур-могили). цей факт підкреслює незвичайну силу і витривалість героя. в останню хвилину життя морозенко думає не про себе, а про свою сплюндровану батьківщину. учись; )

Савка — компаньйон Калитки, змучений бідністю селянин, який живе у боргах і не знає, як існувати далі. Доведений до відчаю, він згоден продати дияволу власну душу. Він навіть ходив на Івана Купала на роздоріжжя кликати Гната Безп'ятого! Аби тільки розбагатіти, наблизитися до «хазяїнів», придбати до рук ще шматочок. Адже, за його мораллю, «з грішми, сказано ж, і чорт не брат». Але в грошових справах немає ні братів, ні кумів: Калитка позичає Савці гроші не тільки під нечуваний процент, а ще, для певності, вимагає «запродажню запись на воли».

Герой розмірковує про те, що, мабуть, сусідський поміщик Жолудь має «нечисті гроші», тобто, він вже скористався цією можливістю. Про людину, яка ставить на перше місце в житті багатство, можна впевнено сказати, що вона продає душу дияволу. Під час поділу грошей і Калитка, і Савка готові вбити один одного. Втім, коли справу провалено, коли Герасиму не дали накласти руки, Савка кається. І його покаяння — це справжнє покаяння людини-християнина.

• «Чув я, що Жолудь нечисті гроші має, від самого, не при хаті зга

дуючи, сатани. Тільки ж де вони з ним познайомилися і як? От

що цікаво!»;

• «Не журіться. Я зумію заховать, аби що»;

• «Буде здоров'я, будуть і гроші, а я навіки від них одрікаюсь, ніколи в світі не буду хотіти більше, ніж Бог дає»;

• «Пішов би до нього у саме пекло: надокучило отак раз у раз позичати, нехай би дав, іродів син! Чи душу йому, луциперові, треба, то нехай би брав, бо без душі, мабуть, легше, як без грошей»;

• «Е, куме, мабуть, і в тебе нечисті гроші, і в тебе душа вже не своя!»;

• «Давайте моє мені... З мене печінка мало не витрусилась, поки це діло скінчилось, та щоб я не мав у руках свого заробітку, а заглядав вам у вічі, як цуцик?»

Объяснение:

Популярно: Українська література