Есть ответ 👍

Написать твир на тему легенда про дивчинку украину

222
491
Посмотреть ответы 2

Ответы на вопрос:


Легендарною називають марусю чурай. і це справді так. дівчина з полтави лишила після себе багато ліричних пісень, які й досі в народі користуються популярністю, зокрема, «ой не ходи, грицю». на мою думку, дівчина стала відомою, навіть легендарною, через свої пісні, які із задоволенням співали козаки, вирушаючи в похід. це, насамперед, стосується пісні «засвіт встали козаченьки». до речі, дехто співає «засвистали козаченьки», це неправильно; а слово «засвіт» означає «за світла», тобто коли сонце тільки замерехтіло ледь-ледь на небокраї.  розпові, що марусю судили, бо вона за зраду отруїла свого коханого гриця. хоча насправді він сам випив отруту, тому що маруся не простила й відмовилася вийти за нього. але її популярність серед козаків була настільки великою, що сам б. хмельницький звернувся до суду, аби її виправдали. так воно й сталося. це було дуже давно, а пісні талановитої дівчини живі й понині. 

образ івана підкови — козацького отамана (за поемою «іван підкова»)

було колись — в україні

ревіли гармати;

було колись — запорожці

вміли панувати.

т. шевченко

увагу багатьох людей славне минуле україни. не один митець присвятив свої твори тому ж феноменові запорозької січі. але, на мій погляд, ніхто так поетично не оспівав «славу козацьку», як тарас шевченко. у минулому рідного краю увагу великого кобзаря перш за все героїзм народу, його безмежна відвага, сміливість.

тяжкою була доля українського народу за часів турецько-татарської навали. скільки беззахисних людей було вбито, полонено в рабство! єдиним захисником українців від хижацьких нападів ворога було січове козацтво. з метою попередження набігів орд та визволення полонених влаштовували запорожці морські походи на крим і туреччину. один з таких походів покладено в основу поеми «іван підкова» тараса шевченка.

іван підкова був одним із керівників визвольної боротьби українського народу проти турецько-татарських загарбників. і хоча ніяких відомостей про його участь в морських походах немає, тарас шевченко припустив, що він міг бути не тільки учасником, а й ініціатором такого походу.

у творі не змальовано власне битву запорожців з ворогом, немає картин покарання загарбників чи визволення полонених. але сам факт походу на царград у відносно спокійний час говорить про мужність народних месників. не лякають козаків ні «чорні хмари», ні синє море, що «звірюкою то стогне, то виє», ні «хвилі, як ті гори: ні землі, ні неба», не мліють їхні серця, бо «тільки того й треба». дивиться уважно отаман, чи не видно ворога:

поглядає сюди-туди —

де-то буть роботі?

кількома рядками поет окреслює одностайність усієї січової громади, що так приваблювала його в козацтві. так, на пропозицію отамана «поїхати в гості» в царград, запорожці разом «заревіли», погоджуючись. отамана в поемі зображено розсудливим, мудрим керівником, що пам'ятає про свої моральні обов'язки перед рідним народом і є прикладом для січовиків.

велике значення у справі пробудження і зміцнення національної самосвідомості українців тарас шевченко надавав відображенню в літературі історії нашої країни. тому так часто, читаючи спадщину великого кобзаря, ми ніби гортаємо героїчні сторінки історії українського народу.

Популярно: Українська література