Есть ответ 👍

Сформулируй, какие уроки мать преподает своей дочери лизе. запиши вывод, какую роль играет образ матери в повести "бедная лиза".

140
376
Посмотреть ответы 2

Ответы на вопрос:


мать лизы оберегает свою дочь и говорит ей о тос, что бы та была осторожной, когда ходит в город: : "ты хорошо сделала, что не взяла рубля. может быть, это был какой-нибудь дурной " -ах нет, матушка! я этого не думаю" у него такое доброе лицо; такой " - "однако ж, лиза, лучше кормиться своими и ничего не брать даром. ты еще не знаешь, друг мой, как злые люди могут обидеть бедную девушку! у меня всегда сердце бывает не на своем месте, когда ты ходишь в город; я всегда ставлю свечу перед образ и молю господа бога, чтобы он сохранил тебя от всякой беды и напасти". таким образом, можно сделать вывод о том, что в повести "бедная лиза" образ матери играет роль "ангела хранителя", оберегая свою дочь, уча и в то же время сопереживая ей, поддерживая, молясь за нее. и она умирает в тот час, когда узнает о смери дочери своей, от ужаса, что не смогла ее уберечь.


Упідсумку людин відчув себе в центрі вселеної (свого роду на початку системи координат). він пізнав світобудову й зрозумів, що увесь світ — для нього, що мир — це будинок для людини (вірш «пророк», до речі, є кульмінацією теми будинку в поезії пушкіна). ціль пророка, таким чином, — донести до людей думка, що увесь світ — для людини. ця таємниця буде палити серця, тому що вона ставить за обов’язок людині відповідати своєму призначенню. це — «вся істина». волі у своєму вірші «поет» пушкін висловлює й підтверджує думка про утилітарність мистецтва, про чисте, вище призначення поета. поет же показаний служителі духовності, що прагне до досконалості у всім. «ціль мистецтва - ідеал, а не мораль», - саме до теми місії поета ставиться дане висловлення а. с.пушкіна. на мій погляд, у вірші «поет» пушкін прагне показати два «я» поета, два «я» самого себе. однак і тої ж людини пушкін показує у двох різних ситуаціях, у двох же іпостасях з'являється перед нами поет. спочатку «меж дітей незначних миру всіх ничтожней він», потім творець перетворюється в « орла, щопробудився,». однак розрив між життєвим поводженням поета й змістом його творчості пушкін зовсім не виправдується. велич у поезії не припускає малодушності в повсякденному житті. пушкіна лише констатує, що такий розрив імовірний і не можна судити поета тільки по його життєвих учинках. у фіналі вірша пушкін зображує «широкошумние діброви», «берега пустельних хвиль». поет шукає самітності, гармонію він знаходить лише в об'єднанні із природою. таким чином, у своєму вірші «поет» пушкін торкається теми єднання й нерозривного зв'язку людини й природи

Популярно: Литература