Есть ответ 👍

Будь ласка напишіть характеристику образу роксоляни і сулеймана за повістю осипом назаруком

171
236
Посмотреть ответы 2

Ответы на вопрос:


1520 року анастасія лісовська , донька священика, полоненакримськими татарами, потрапила до султанського гарему. як зазначав осипназарук, роксолана – історична особа. він стверджує: «воля божавидвигнула якраз в тім часі одну жінку як найбільшу жіночу постать світової історії тієї епохи. тою жінкою була анастасія лісовські, дочка священика.про наймогутнішу з тодішніх жінок, про радісну, веселу повну енергії настю лісовські, знану в історії під іменем роксолани, й написана цяповість». як сулейманова дружина, вона мала великий вплив на чоловіка йтурецьку політику, протягом 41 року не здійснювалися набіги на українськіземлі, бо роксолана, швидко заволодівши серцем сулеймана, правила разоміз чоловіком імперією. вона домоглася від чоловіка обіцянки, що він ніколи не вирушить в україну воєнним походом. це патріотичний вчинок. отже,роксолану можна вважати людиною, яка вболівала за україну і їй.

наталка як уособлення найкращих рис української жінки у п’єсі                                            і. котляревського “наталка полтавка”

природа сказала жінці:

будь прекрасною, якщо можеш,

  мудрою, якщо хочеш,

але розсудливою ти повинна бути неодмінно.

(п'єр бомарше)

після видання п’єси «наталка полтавка» івана котляревського почався новий період в історії української літератури, адже цей твір став першим на шляху розвитку драматургії на території нашої батьківщини. автор показує нам соціально-побутове життя українців у минулому, яке цікаве і сучасному читачеві.

ця драма наповнена народними піснями, які пам’ятають й досі: «віють вітри, віють буйні…», «сонце низенько, вечір близенько…», «гомін, гомін, гомін, гомін по діброві…», «ой під вишнею, під черешнею».                                                      і. котляревський намагався зробити комедію надзвичайно легкою для перегляду. на мою думку, йому чудово вдалось зробити це.

я вважаю, що наталка є справжньою українською жінкою, бо «золото – не дівка! наградив бог терпилиху дочкою. окрім того, що красива, розумна, моторна і до всякого діла дотепна – яке в неї добре серце, як вона поважає матір свою, шанує всіх старших за себе, яка трудяща, яка рукодільниця, що й себе і матір свою на світі держить». й справді, після смерті батька на наталчині плечі лягла тяжка відповідальність: піклуватися про себе й про свою стару матір. мені здається, ця дівчина дуже відповідальна й хазяйновита, адже «всі матері приміром ставлять її своїм дочкам.» крім того,   вона «так обезглузділа, що любить запропастившогося петра! ».   наталка настільки закохана у парубка, що навіть не погоджується вийти заміж за шанованого на селі возного, який має можливість забезпечити грошима   терпилиху із дочкою до кінця життя.   в образі дівчини поєдналися найкращі риси людини: щирість, життєрадісність, наполегливість, доброта і повага. і те, що полтавка все ж таки одружилася з петром є своєрідною винагородою за її відданість.

мабуть, українська жінка стала справжнім символом україни, адже вона незрівнянна, неповторна, мудра і розсудлива. така, як наталка полтавка. 

Популярно: Українська література