Есть ответ 👍

Напишіть замітку до шкільної газети про нову комп'ютерну гру

114
446
Посмотреть ответы 2

Ответы на вопрос:


Язнаю одну цікаву ігру яка називається аватарія вній можна додавати різних друзів аватарів і получати подарки відкрити свій магазин 

На шляху до волі     (  1831-22 квітня  1838р,)

1831 р. з вільно (сучасна литва) до санкт-петербурга (тодішня столиця російської імперії) приїхав сімнадцятирічний тарас шевченко. уже тоді він вирізнявся з-посеред інших кріпаків. володів польською, бо деякий час жив у варшаві з паном п. енгельгардтом, добре знався на тогочасній європейській культурі. був непоганим живописцем, адже, за деякими  джерелами, навчався у вільно у відомого професора йонаса рустем аса.

у петербурзі енгельгардт віддав юнака в науку до художника ширяева. у ті часи мати власного художника кріпосникам було престижно й вигідно, бо їм діставалась винагорода за роботу кріпака.

ночами, після роботи, тарас часто потайки ходив до літнього саду змальовувати виставлені там античні скульптури. у санкт-петербурзі  юнак познайомився зі студентом академії мистецтв іваном сошенком.  той відразу оцінив малярські, а згодом і поетичні здібності нового знайомого. о. кониський так характеризував вплив цього митця на становлення особистості тараса: «знайомство із сошенком перевело шевченка через той рубікон, який розділяв людей і кріпосних, темряву і світло, волю  і він дав поштовх дуже стисненій пружині потенційних можливостей, яка зробила художника і поета тараса шевченка світочем нашого народу». між друзями часто заходила розмова про волю. т. шевченко  прагнув вирватись із кріпацтва за будь-яку ціну. але і. сошенко міг тільки поспівчувати приятелю. сам бідний художник, він не міг   другові матеріально. однак і. сошенко ввів т. шевченка в коло впливових українців північної пальміри1. він познайомив тараса зі студентом аполлоном мокрицьким, той з відомим у санкт-петербурзі російським і українським письменником євгеном гребінкою. саме є. гребінка  сприяв знайомству т. шевченка з конференц-секретарем петербурзької  академії мистецтв василем григоровичем й академіком олексієм венеці-ановим. знані митці високо цінували художнє обдарування т. шевченка  й почали думати, як звільнити його з кріпацтва. але енгельгардта не переконали навіть клопотання за т. шевченка таких впливових діячів, як  василь жуковський2, олексій венеціанов2  і карл брюллов4. лише під час  візиту графа м. вієльгорського енгельгардт назвав ціну за свого кріпака— 2 500 рублів. щоб зібрати такі кошти, к. брюллов написав портрет  відомого поета в. жуковського. 22 квітня 1838 р. було організовано лотерею й зібрано необхідну суму.

Популярно: Українська мова