Есть ответ 👍

Какие чувства у вас вызывает? любви, надежды, тихой славы недолго нежил нас обман, исчезли юные забавы, как сон, как утренний туман; но в нас горит еще желанье, под гнетом власти роковой нетерпеливою душой отчизны внемлем призыванье. мы ждем с томленьем упованья минуты вольности святой, как ждет любовник молодой минуты верного свиданья. пока свободою горим, пока сердца для чести живы, мой друг, отчизне посвятим души прекрасные порывы! товарищ, верь: взойдет она, звезда пленительного счастья, россия вспрянет ото сна, и на обломках самовластья напишут наши имена!

157
366
Посмотреть ответы 2

Ответы на вопрос:

Oho9
4,7(91 оценок)

нужно жить сегоднешним днем и думать что будет завтра.если мы будем много трудиться то для нас самих будет хорошо.не нужно сдаваться,врать.


Григорій Квітка-Основ'яненко — перший прозаїк нової української літератури

У літературному житті Харківщини, а відтак і всієї України, особливе місце посідає творчість Григорія Квітки-Основ'яненка. Організатор видання перших журналів і альманахів в Україні, видавець першої збірки українських прислів'їв та приказок, Г. Квітка-Основ'яненко — зачинатель і перший класик прози нової української літератури.

Історична заслуга Григорія Федоровича Квітки-Основ'яненка в тому, що він у своїх творах прагнув правдиво відображувати життя та побут селян, яскраво й точно описав народні звичаї і обряди. Письменник поставив у центрі своїх повістей образи трудівників-селян.

Уперше в українській прозі, хоч і трохи сентиментально, а іноді й з гумором, письменник вивів простих людей з народу, показавши їх найкращі риси: розум, чесність, почуття власної гідності.

Особливу увагу письменника привертала доля жінки-селянки, яка, крім соціального й національного, зазнавала ще й родинного гноблення. Зображуючи селянських дівчат, Г. Квітка-Основ'яненко до найбільш типових їх рис відносить скромність, працьовитість, простоту, ніжність, щирість.

Протиставлення багатих і бідних, селян і поміщиків зображується переважно в моральному плані. Письменник закликав дворянство служити своєму народові, гуманно поводитися з ним.

У повісті Г. Квітки-Основ'яненка "Маруся" зображено простих, благородних, душевних людей із народу, працьовитих, покірних і богобоязливих. Повість "Маруся" є і підтвердженням того, як письменник досконало знав народні звичаї і обряди: детально описано в повісті сватання, весілля, похорон, пересипана прислів'ями та приказками жива народна мова.

Объяснение:

Популярно: Литература