Есть ответ 👍

Как выглядит украинское полотенце ?

131
306
Посмотреть ответы 3

Ответы на вопрос:


Символика украинского рушника. калина - дерево украинского рода. ягоды калины красные, что символизирует бессмертие рода. дуб и калина - символы красоты и силы, но силы необыкновенной, красоты необычайной. дуб - священное дерево, воплощение перуна, бога солнечной мужской энергии, жизни. символика винограда открывает нам радость и красоту образования семьи. сад-виноград - это жизненная нива, на которой муж-- сеятель, а жена должна растить и оберегать дерево их рода. лилия - символ девичьей чистоты и невинности, женской энергии. кроме цветка в орнаменте обычно присутствует листок и бутон, которые образуют композицию зарождения, развития и непрерывности жизни. узоры с розами вышиваются по законам растительного орнамента, что означает беспрерывное солнечное движение с постоянным обновлением. хмель - близок к символике воды и винограда, он несет в себе значение молодости, любви. можно сказать, что узор хмеля - свадебный символ. узоры, которые напоминают листья хмеля, относятся к молодежной символике. соловей и кукушка вышиваются на девичьих рушниках. этих птиц часто располагали на ветке калины, что символизирует продолжение рода. павлины важные птицы, они расселись на свадебных рушниках и часто над ними расположен венок или венец. павлин - это жар-птица, которая несет в себе солнечную энергию жизни, поэтому она птица семейного счастья молодоженов.это же символизируют соколы, голуби и петухи. у свадебного рушника является птицы расположены головками друг к другу. они либо держат в клювиках ягоду калины, либо сидят у корней дерева - символа новой семьи. ласточка -эта птица всегда несет добрые вести. именно она заботится о том, чтобы человек не пропустил благоприятной поры для создания семьи и укрепления хозяйства. рушник - изделие символичное, многозначное. созданный по законах искусства, он не только украшает повседневный быт крестьян, но и является символическим напоминанием о невидимых связях, соединяющих каждого человека с его родом, предками. можно смело говорить, что узоры вышитых рушников - это зашифрованная повесть о жизни народа, природе, людях. но они крайне редко использовались по прямому назначению - в качестве полотенец. служили они обереговыми знаками в украинской обрядовости, были важнейшим компонентом интерьера хаты (ими украшали углы, окна, двери), одежды и обрядов.

Український  рушник завжди з вишитими півнями , маками і т.д. на нього завжди кладуть   коровай на весіллі  .  його завжди стелять на столи в український хаті

Творча спадщина тараса шевченка яскрава та різноманітна. хоч він найбільше відомий нам саме як поет, не слід забувати, що  шевченко  створив також чудові прозові, драматичні й художні  твори. дуже поширеною темою у творчості кобзаря є тема тяжкої долі української жінки. поеми «катерина» та «наймичка» присвячені саме цій темі. обидві поеми шевченка розпові нам про долю дівчини-покритки. на жаль, це була типова трагедія для тогочасного суспільства. і письменник, який-усе життя дуже переймався долею рідного народу, не міг оминути цієї  теми. і тому він у своїх творах порушив цю важливу та страшну проблему.хоч поеми «катерина» та «наймичка» мають спільну тематику, проте вони дуже різні. передусім вони різні своєю композиційною будовою, але це, на мою думку, не настільки важливо. як ми бачимо вже з назв, головними героями поем є жінки. це два яскравих і прекрасних образи. і катерина, і ганна красиві,працьовиті, ширі та чесні. проте, героїні дуже відрізняються. побачити ці відмінності можна, проаналізувавши життя обох дівчат.,обидві історії дуже схвилювали мене: мені навіть уявити страшно, що довелося пережити катерині та ганні. я помітила, що дуже часто, коли читаєш якийсь захоплюючий літературний твір, забуваєш, що його герої — лише літературні образи, вигадані автором. так і цього разу, але одразу спадає на думку те, що таких дівчат у сучасній шевченку україні були тисячі. отже, події, змальовані в поемах, є не стільки художнім вимислом, скільки просто узагальненням реальних подій. це справді страшно! катерину виганяють із дому батьки, вона з малою дитиною без грошей і навіть теплого одягу йде зі свого села. вона поневіряється, потерпає від голоду та холоду і врешті зустрічає свого кривдника. але іван теж проганяє її. не в змозі витримати такого приниження, катерина топиться, залишаючи дитину напризволяще. ганну так само спіткала доля покритки, але ганна знаходить спосіб вижити. вона підкидає дитину багатим людям, а сама йде працювати до них наймичкою. отже, катерина підкорилася обставинам, але, на мою думку, її не можна засуджувати.а вчинок ганни є справді незвичайним! мене глибоко вразила сила духу, любов до сина, яку виявила ганна. через образи ганни та катерини т. шевченко розкриває проблему покриток в українському суспільстві xix століття. цими образами він стверджує духовну силу, чистоту української жінки та її прагнення перемогти обставини.

Популярно: Українська література