Есть ответ 👍

Почему в Новгородской земле, в отличие от других русских земель, сложилась республиканская система управления?

102
197
Посмотреть ответы 3

Ответы на вопрос:


Политические особенности Новгородской земли. В начале XII века в Новгороде сложилась республиканская форма правления. Этим политический строй новгородской земли отличался от остальных русских земель-княжеств.

хотя и вечевое управление было во всех городах Руси. Просто в Новгороде оно сохранилось и развилось благодаря тому, что это был торговый город и естественно власть там принадлежала олигархической верхушке. А при таком устройстве никому не выгодна власть одного над всеми. Самое удобное- это парламентская республика, где разные группировки могли бы выяснять отношения и договариваться.

Вечевое управление в той или иной мере было распространено во всех городах Руси. Но в большинстве городов власть князя была главенствующей. А Новгород из-за своего географического положения всегда был ремесленным и торговым городом. Именно здесь сложилось сильное торговое сословие, которое со временем стало влиять на политическую и экономическую жизнь города. При таком сословном устройстве власть одного над всеми была невыгодна. Поэтому власть в Новгороде по сути принадлежала олигархической верхушке. Это позволяло договариваться и управлять землями сообща. Естественно демократия тут очень условна. Все как всегда — у кого больше денег, тот имеет больше власти.

Освіта — справді істотна проблема. Зараз здобувається стільки знань, що пересічна людина не має змоги опанувати їх. Отже, перед людством небезпека перевиробництва знань.
Але ідея, яку розглядає письменник, навіює жах. Виходить, що дитину, як цеберко, наповнюють розчином знань. Нехай так. Нехай це були б базові знання на зразок таблиці множення. Але їй в голову вкладають повний і незмінний блок знань з якоїсь там галузі і жодним звуком не натякають на можливість поповнювати чи змінювати цей обсяг.
Світ, змальований Азімовим, є тоталітарним, держава контролює навіть вибір фаху, майбутнє, розвиток особистості. Прикметник "дипломований" — для дурнів, які вважають себе вільними їхати куди їм заманеться, хоч і знають, що ніколи не матимуть для цього грошей. Велика воля!
Скажете, це через те, що не всі люди мають здібності. Нехай так. Але ж і геніальний Джордж під постійним наглядом Служби Безпеки, її секретний агент вдень і вночі поруч, її агенти супроводжують Джорджа-втікача повсюди.
Ні, погане майбутнє! Погана система освіти та виховання, створена для зомбування людей. Та найбільшої трагедії Азімов не показав: то трагедія Хейлі Омейні та подібних. Вони знають, що вони не здатні. Вони бачать геніїв. Що відчувають вони через це?
Ні, людина має право на помилку у виборі життєвого шляху. Тоді вона знатиме, що обрала хибний шлях, але може спробувати ще, доки живе. Ніхто не має право відібрати в мене мій вибір, з восьми років виголосивши мою приналежність до людей якогось ґатунку.

Популярно: Другие предметы